KONSULTACJA

KONSULTACJA

Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali.

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz domówić szczegóły - pisz lub dzwoń śmiało!

Kraków

ul. Ślusarska 6/1

Elegancka restauracja
Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali. Restauracja
Restauracja powinna być przytulna i funkcjonalna, dlatego właśnie w taki sposób zagospodarowaliśmy tę otwartą przestrzeń. W tym projekcie nie brakuje ciekawych rozwiązań praktycznych oraz dekoracyjnych. Nadaliśmy temu miejscu unikatowy charakter i wykorzystaliśmy wiele kreatywnych pomysłów. Całość jest spójna i szczegółowo dopracowana.

Projekt głównej sali w restauracji to przede wszystkim potrzeba zagospodarowania otwartej przestrzeni, tak, żeby była przytulna, sprzyjała dobrej atmosferze i była funkcjonalna. Naszą specjalnością jest aranżowanie otwartych wnętrz. Zastosowaliśmy tutaj wiele poziomów różnych płaszczyzn: podłóg, sufitów i ścian. Całość daje efekt bardziej przytulny, ale nieprzytłaczający. Jednocześnie powoduje to, że akustyka pomieszczenia staje się bardziej przyjazna dla gości. W jednej przestrzeni może się znajdować wiele osób jednak bez męczącego efektu gwarności.

Oprócz troski o odwiedzających restaurację, mieliśmy na względzie również wygodę jej pracowników. W rozsądnej odległości od stolików umieściliśmy eleganckie drewniane stanowisko z komputerem do wpisywania zamówień. Przestrzeń w jego pobliżu pozostawiliśmy niezakłóconą. Doskonale wiemy jak w pracy kelnera ważna jest ergonomia stanowiska pracy.

Kolorystyka

Nasza wizja lokalu to przede wszystkim spójne kolory: złoty, grafitowy oraz zielony. Sądzimy, że takie zestawienie kolorów nadaje restauracji elegancji. W tej przestrzeni znajdzie się miejsce na stylową cegłę w grafitowym kolorze, jak również elementy betonowe, drewniane i metalowe – całość składa się na doskonale wyważone połączenie industrialnego stylu z elegancją. Warto wspomnieć również o żywych roślinach, które działają relaksująco i wnoszą swoją obecnością spokój i świeżość.

Oświetlenie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie oświetlenie, ale my zadbaliśmy o każdy szczegół. To w jaki sposób rozmieściliśmy stoliki nie jest bez znaczenia. Mieliśmy na względzie dostęp do dziennego światła. Jednak naturalne światło to nie wszystko, dlatego postawiliśmy na stylowe lampy z przydymionego szarego szkła. Ze względu na ozdobne żarówki nadają one unikatowy klimat pomieszczeniu, wydobywając z niego, to, co najlepsze. W tym projekcie nie brakuje przemyślanych rozwiązań dotyczących oświetlenia. Lampy w kształcie pierścieni o różnych rozmiarach i zawieszone na różnych wysokościach nad stolikami, tworzą bardzo nowoczesną i zapadającą w pamięć instalację. W pozostałych częściach restauracji posłużyliśmy się przyciągającymi wzrok ciepłymi neonami na ścianach. Całości dopełniają czarne industrialne rury na suficie.

Funkcjonalność

Cała przestrzeń restauracji zorganizowana jest w taki sposób, aby pomieściła jak największą liczbę gości z jednoczesną dbałością o ich komfort i odpowiednią odległość między stolikami. Skoro o wygodzie mowa, zatroszczyliśmy się o to, aby każde stanowisko było jak najbardziej funkcjonalne. Wysokość drewnianych kwadratowych stolików jest specjalnie dobrana pod krzesła wykonane z tego samego materiału. Dzięki swojemu kształtowi stoliki są w stanie wygodnie pomieścić do czterech osób.  Aksamitne zielone kanapy również  spełniają standardy najwyższych oczekiwań. Z pewnością zostaną one docenione przez osoby poszukujące miękkiego oparcia i chcące zrelaksować się pośród miłych w dotyku poduszek z filiżanką herbaty.

Materiały

Drewno to materiał sprzyjający akustyce, dlatego też podłogi w tym lokalu zostały wykonane z drewna, jak również niektóre elementy wystroju. W ten sposób nadaliśmy tej przestrzeni przytulności i elegancji. Z tego też tworzywa został częściowo wykonany niewielki wolnostojący bar. Półki na alkohole oraz szyny na szkło zostało wykonane z metalowych elementów w  kolorze starego złota, które dodatkowo są podbite miękkim, ciepłym światłem. Aby nadać lekkości całej konstrukcji z tyłu umieściliśmy lustro, dające złudzenie jeszcze większej przestrzeni. Stworzyliśmy również obszar, w którym znajdują się krzesła barowe oraz odpowiednio wyższe stoliki. Całość jest oddzielona metalowo-drewnianą ażurową ścianką.

Po drugiej stronie tej ścianki znajduje się duży stół, mogący pomieścić dwanaście osób. Jest to specjalna oferta przygotowana na obsługę większych rezerwacji, imprez rodzinnych bądź firmowych. Zarówno stół jak i krzesła są wykonane z jaśniejszego drewna, co wyróżnia to miejsce na tle pozostałych, dając jednocześnie poczucie swobody. Nad stołem umieściliśmy szklany żyrandol, który oprócz rozjaśnienia pomieszczenia, rozjaśni również nastrój gości. W trosce o komfort wszystkich gości restauracji oddzieliliśmy stół biesiadny od pozostałych stolików jeszcze jedną ażurową ścianką.

Znaleźć tutaj można także zakątki do wypicia kawy w luksusowych fotelach. Są one przewidziane szczególnie dla tych, którzy cenią sobie design i odrobinę spokoju w ciągu dnia. Tutaj dalej towarzyszy motyw drewna i metalu, ale w nieco innej odsłonie. Stoliki są zrobione z plastrów pni drzew, dzięki czemu jeszcze bardziej nawiązują do natury.

Projekt został stworzony i wykonany z dbałością o każdy szczegół. Głównym założeniem naszych klientów było wykreowanie przestrzeni nowoczesnej, ale nie surowej, otwartej, ale przytulnej i mogącej pomieścić jak najwięcej gości. Wierzymy, że wyszliśmy naprzeciw wszystkim wymaganiom.

TOALETA

Do stworzenia łazienki nie pozostała nam zbyt duża przestrzeń, jednak optycznie powiększyliśmy ją dużym lustrem. Dobór materiałów pozostaje w harmonii z jadalnianą częścią restauracji. Blat i szafki pod okrągłą umywalką zostały zawieszone na ścianie, tak, żeby całości nadać lekkości i powiększyć przestrzeń. Blat jest na tyle przestrzenny, że pomieszczą się na nim najpotrzebniejsze przybory. Wykorzystując przestrzeń pod szafkami umieściliśmy wiklinowe kosze na odpady. Na ścianach zostały zawieszone dozowniki na papier oraz suszarka. Ubikacja jest oddzielona dodatkowymi drzwiami, żeby zapewnić korzystającym maksimum prywatności i komfortu. Wnętrze ubikacji jest minimalistyczne i spokojne. W całym pomieszczeniu światło jest bardzo przytłumione. 

NAST%u0118PNY PROJEKT
Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali.

Pracownia architektoniczno-projektowa działająca w zakresie projektowania wnętrz B2B. Projektowanie Wnętrz Biurowych, Restauracji i Gastronomii, Siłowni

Kraków ul. Ślusarska 6 / 1

Wszystkie zawarte na stronie materiały są własnością Konzept Architekci Sp. z o.o.

Prosimy nie wykorzystywać ich bez uprzedniej zgody pisemnej.