KONSULTACJA

KONSULTACJA

Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali.

Jeśli masz więcej pytań lub chcesz domówić szczegóły - pisz lub dzwoń śmiało!

Kraków

ul. Ślusarska 6/1

Kawiarnia Braniewo
Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali.Przytulna kawiarnia
Ciepła kawiarnia w stylu industrialnym z nutą elegancji. Stworzyliśmy klimatyczne miejsce, w którym dzięki elementom wystroju da się poczuć pasję do parzenia i picia kawy. Wygoda wiedzie tutaj prym dzięki aksamitnym kanapom i głębokim fotelom. Ciekawe rozwiązania oświetleniowe zapewniły oryginalność i praktyczność temu miejscu.

W tym projekcie inspirowaliśmy się stylem industrialnym, jednak chcieliśmy go ocieplić i dodać mu przytulności na miarę eleganckiej kawiarni. W otwartej przestrzeni jest miejsce na drewniane stoliki, bar, wygodne krzesła, wyjątkowe oświetlenie i ozdoby. Jednak zdecydowaliśmy się na pozostawienie surowych rur na suficie, jedynie pomalowaliśmy je na jasnoszary kolor. 

Kolorystyka i materiały

W całości kawiarni jest dużo naturalnej zieleni. Rośliny zwieszają się z sufitu a mniejsze na parapetach, czy stolikach. Całość prezentuje się jako wnętrze bliskie naturze. 

W tej kawiarni gama kolorystyczna to drewno, odcienie szarości. Aby miejsce sprzyjało dyskusjom i relaksowi zadbaliśmy o to, żeby każdy stolik miał wygodne siedzenia. Są to aksamitne oraz skandynawskie głębokie fotele. Dla klientów w większym pośpiechu przewidziane jest miejsce przy oknie z krzesłami barowymi.

Podłoga jest w większości drewniana, co wtóruje krzesłom i fotelom wykonanym z tego samego materiału oraz poprzecznej palisadzie na barze. Jednak część podłogi, ze względów praktycznych, zrobiliśmy z kafelków w kawowym odcieniu. W ten sposób chcieliśmy uniknąć niepożądanych wypadków i zniszczeń drewnianej podłogi. 

Oświetlenie

Cała kawiarnia jest bardzo dobrze doświetlona naturalnym światłem dziennym z dużych witrynowych okien. Natomiast oświetlenie elektryczne nadaje temu miejscu wyjątkowego klimatu. Eleganckie szklane żyrandole, nad największym ze stołów oraz szklane kule z ozdobną żarówką. Wszystko tworzy bardzo przytulną i ciepłą przestrzeń.

Elementy dekoracyjne

Nad niektórymi stolika umieściliśmy lustra otoczone neonem. Ta ciekawa instalacja, ma na celu nie tylko być ozdobą, ale także optycznie powiększać przestrzeń i odbijać światło lamp. W ten sposób uniknęliśmy tłoku na suficie, jednocześnie zadbaliśmy o odpowiednie doświetlenie.
Na plecach kawiarni również zwiśnie ozdobny neon z delikatnym i ciepłym światłem. 

Toaleta

Toaleta sama w sobie jest mała, ale praktyczna. Przeważa tu szary kolor oraz ściana z białymi kafelkami, na wprost okrągłego lustra, w celu optycznego powiększenia przestrzeni. Drewniany blat pod zlewem, sucha roślinność ozdobna oraz worki na kawę zaadaptowane na kosze na śmieci nawiązują do naturalnego charakteru kawiarni. W drewnianej skrzynce na blacie jest miejsce na patyczki zapachowe, aby klimat tego miejsca pozostał niezakłócony. Ubikacja znajduję się za osobnymi drzwiami.

Osobna toaleta dla osób z niepełnosprawnością i matek z dziećmi jest w pełni funkcjonalna i przystosowana do potrzeb osób korzystających. Ubikacja jest odpowiednio większa i połączona z łazienką, jako jedna przestrzeń, co daje odpowiednią ilość miejsca na poruszanie się na wózku.  

Wierzymy, że udało nam się stworzyć przestrzeń, w której picie kawy będzie przyjemnością samą w sobie. 

POPRZEDNI PROJEKT
Konzept-Spaces - Pracownia architektoniczno-projektowa - Architekt wnętrz - Projekty lokali.

Pracownia architektoniczno-projektowa działająca w zakresie projektowania wnętrz B2B. Projektowanie Wnętrz Biurowych, Restauracji i Gastronomii, Siłowni

Kraków ul. Ślusarska 6 / 1

Wszystkie zawarte na stronie materiały są własnością Konzept Architekci Sp. z o.o.

Prosimy nie wykorzystywać ich bez uprzedniej zgody pisemnej.